Po dráme z Prešova bez bodu

Súboj dvoch tabuľkových susedov. Aj tak by sa dal nazvať duel medzi domácim Prešovom a Bánovcami. V chladnej hale na Baštovej ulici sme nezachytili úvod stretnutia. Stav 15:5 v 23. minúte neveštil nič dobré. Na keby sa nehrá, ale v prvom polčase sme nepremenili dva trháky, nastrelili trikrát žrď, polčasových 16:9 by vyzeralo úplne inak. V druhom dejstve za stavu 21:11 zastrela na 9 minút brankárka Pokorná "roletu" na svojej bráne a dala nám tak príležitosť s nepriaznivým stavom niečo urobiť. Dievčatá tento impulz využili a razom na ukazovateli skóre svietil stav 21:19 či 25:23. Práve počas nášho "doťahovania sa" na Prešov prišli naše jediné 2 vylúčenia v zápase. Posledných 5 minút patrilo opäť domácim a 2 body zostali tak na Východe Slovenska.

ŠŠK Prešov - HK Sokol Bánovce nad Bebravou 31:24 (16:9)

Zostava a góly Bánoviec: A. Bežová, Pokorná - Bencová, Žáčiková, M. Bežová, Z. Galková 1, Ráciková, Hollá 5/1, H. Galková 2, A. Obstová 3, Matušincová 8/3, K. Obstová 2, Minárechová 3

Trénerka: N. Paulovičová

ZVD: J. Mačuga