Historické víťazstvo v Prešove

V rámci 23. kola 1. ligy hádzanej žien vycestovali Bánovčanky na palubovku, na ktorej to má každý súper ťažké, na palubovku Prešova. Našim dievčatám sa na domácej pôde hráčok z metropole Šariša nezvykne dariť, a tak skromne, ale s o to väčším odhodlaním chceli potvrdiť svoju aktuálnu formu. Hoci nám domáca Vencuriková vsietila gól už v 3. sekunde zápasu, naše dievčatá zachytili úvod stretnutia lepšie. Domáci kormidelník Vikartovský si musel už v 10. minúte za stavu 2:6 pre naše dievčatá zobrať svoj prvý oddychový čas. Po ňom sme náš náskok navýšili ešte o ďalšie dva góly, no hráčky ŠŠK od tejto chvíle začali z nášho náskoku ukrajovať a do šatní sme odchádzali už len s 2-gólovým vedením. V 42. minúte sa zápas začínal akoby od znova, Prešovčanky náš náskok zmazali. Hráčkami Sokola to ale neotriaslo. Michaličková s Paulínyovou gólovo zabrali a naše dievčatá si tak opäť držali Prešovčanky v 1-2 gólovom odstupe. Družstvá sa striedali v strieľaní gólov a aj napriek nepremenenej "sedmičke" v závere stretnutia sme na nepríjemnej palubovke Prešova za podpory fanklubu vybojovali historické víťazstvo. Zverenkyne trénera Makýša si zaslúžia absolutórium, všetky nechali na ihrisku 100% a ich bojovnosť za klubové farby bola príkladná. Dievčatá potvrdili vynikajúcu formu z posledných týždňov a v tabuľke 1. ligy sa držia na krásnom 3. mieste s len 1-bodovou stratou na vedúcu Dunajskú Stredu

V ďalšom kole majú naše dievčatá voľno. O týždeň na to cestujeme práve na palubovku Dunajskej Stredy.

ŠŠK Prešov - HK Sokol Bánovce nad Bebravou 27:29 (15:17)

Zostava a góly Bánoviec: A. Bežová, Vališová - Paulínyová 7, Aujeská 6, Ráciková 3, Michaličková 7/2, M. Bežová 4, Šipláková, Líšková 2, Beňová, Križanová
Tréner: R. Makýš