Aj po derby stopercentné!

Domáce, dosiaľ stopercentné Bánovčanky, privítali na domácej palubovke v 5. kole hráčky Partizánskeho, ktoré si pripísali do prvoligovej tabuľky zatiaľ jediný bod. Derby však favorita nemá, a tento zápas to potvrdzoval od prvej minúty. Hostky vďaka svojej efektivite dokázali domácim dievčatám odskočiť na rodziel 2-3 gólov. Hráčky Sokola sa však dvomi gólmi v závere prvého dejstva dokázali na svojho súpera dotiahnuť. Po zmene strán to boli už naše dievčatá, ktoré prebrali iniciatívu. Menej technických chýb a koncentrovaný výkon gradujúci v záverečných minútach znamenali, že Bánovčanky sú aj piate kolo po sebe na vrcholnej priečke v tabuľke.

V nasledujúcom kole cestujú dievčatá do Topoľčian, kde v nedeľu 23.10 o 16:30 nastúpia proti obhajcovi prvenstva, hráčkam ŠKP.

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - HK Slávia Partizánske 26:22 (12:12)

Zostava a góly Bánoviec: A. Bežová, Mikušová, Adameová - Michaličková 3/1, Galková 4/1, Aujeská 5, Krajčíková 5, M. Bežová 7/1, Šipláková, Žáčiková 1, Líšková 1, Plachá, Ráciková
Tréner: R. Makýš
ZVD: J. Váňová