Prípravný turnaj v Trenčíne

Družstvo žien HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou odohralo v rámci zimnej prípravy priateľský turnaj v Trenčíne, za účasti domáceho HK AS Trenčín, ŠŠK SLŠ Prešov a nášho družstva.

O 13:00 sa v prvom z celkovo troch stretnutí postavili proti sebe hráčky Trenčína a Prešova. Favorizované hostky potvrdili úlohu favorita a triumfovali 18:30 (11:18)

HK AS Trenčín - ŠŠK SLŠ Prešov 18:30 (11:18)

O 15:00 vybehli na palubovku už aj naše dievčatá. Proti Prešovčankám sme nastúpili bez rešpektu a ujali sa vedenia 4:0. Mierne zaskočené Prešovčanky až od tejto chvíle začali hrať svoju hádzanú a polčas vyhrali v pomere 9:14. V úvode druhého polčasu si hráčky ŠŠK SLŠ vypracovali už 9-gólové vedenie, ktoré si udržiavali až do konca stretnutia.

HK Sokol RMK Bánovce n. B. - ŠŠK SLŠ Prešov 24:32 (9:14)

Zostava a góly Bánoviec: Sakalošová, Bežová, Čížová, Michnová 3, Bridová 1, Srncová 1, Hrubá 2, Galková 1, Ráciková 1, Šipláková 3, Obstová A. 1, Matušincová 6, Obstová K. 1, Králová 4.

Tréner: R. Makýš

ZVD: J. Mačuga

Do záverečného stretnutia turnaja nastúpili naše dievčatá proti domácim hráčkam HK AS Trenčín. Súperi sa navzájom strážili a nikomu sa nepodarilo ísť do výraznejšieho vedenia. Až koncom prvého polčasu sa našim dievčatám podarilo odskočiť Trenčankám o tri góly a cez polčas sme tak viedli 16:19. Po dlhej dobe sa nám podarilo zvládnuť úvod druhého polčasu, keď sme si vytvorili náskok 7-8 gólov, dostali sme sa na koňa a vyhratý zápas sme z rúk už nepustili.

HK AS Trenčín - HK Sokol RMK Bánovce n. B. 25:32 (16:19)

Zostava a góly Bánoviec: Sakalošová, Bežová, Čížová, Michnová 14, Bridová, Srncová 1, Hrubá 2, Galková, Ráciková 1, Šipláková 4, Obstová A. 2, Matušincová 5, Obstová K., Králová 3.

Na turnaji sa nám tak podarilo obsadiť druhú priečku :)

1. ŠŠK SLŠ Prešov                                 62:42  4b

2. HK Sokol RMK BN                         56:57  2b

3. HK AS Trenčín                                   43:62  0b

O týždeň, v sobotu 06.01.2018 cestujeme do Prahy, v rámci 12. kola MOL ligy.