Rozhodlo posledných 15 minút

Netradične, v piatok, sme na domácej palubovke privítali dobre rozbehnutý DHK Zora Olomouc. Hostky prišli s imperatívom víťazstva, naše hráčky boli však odhodlané prvýkrát v sezóne zvíťaziť. Rýchla hádzaná hore-dole sa v úvodných minútach musela divákom páčiť. Hostky z Olomouca pri viacerých streleckých pokusoch trafili mimo troch žrdí brankárky Sakalošovej, no ani domáci celok nedokázal premeniť všetky príležitosti, najmä dva nepremenené trháky nás môžu mrzieť. Do šatní sa odchádzalo za nerozhodného stavu 12:12. Po zmene strán sa obraz hry nezmenil. Družstvá sa striedali vo vedení, v 45. minúte Matušincová trafila zo "sedmičky" do žrde, no odrazenú loptu získala a poslala nás do vedenia 20:19. Po následnom time-oute sa zápas zlomil, žiaľ, v náš neprospech. Posledných 15 minút zápasu sme skórovali len raz, zatiaľ čo "hanáčky" až 9-krát a odviezli si tak z Bánoviec 2 body.

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - DHK Zora Olomouc 21:28 (12:12)

Zostava a góly Bánoviec: Sakalošová, A. Bežová, Kucharčík - Michnová 5/1, Bencová, M. Bežová, Z. Galková 1, Ráciková, Turková 4, Hollá 2, Hullmanová, P. Vaňová, Šipláková 1, A. Obstová 2, Matušincová 5/1, K. Obstová 1.
Tréner: R. Makýš
ZVD: J. Mačuga