V derby bez bodu no s hlavou hore

Dohrávané, pre Koronavírus pôvodne odložené stretnutie medzi našimi dievčatami a hráčkami Partizánskeho, bolo počas reprezentačnej prestávky na programe v rámci 1. ligy žien. Stretnutie sa, žiaľ, muselo odohrať podľa aktuálnych protiepidemiologických opatrení, a teda bez prítomnosti divákov. Emóciami vybičované stretnutie sa vyznačovalo najmä viacerými peknými zákrokmi brankárok, ako domácej Alžbety Bežovej, tak aj hosťujúcej Miriam Hričovskej. Keď hostky vyhrávali v závere stretnutia o 4 góly, rozhodol sa tréner Makýš vysunúť obranu na stredovú čiaru, čo prinieslo svoje ovocie a minútu a pol pred koncom svietil stav na ukazovateli skóre 24:25. Skúsenejšie Partizánčanky si záver stretnutia ustrážili a odchádzali z palubovky šťastnejšie. Našim dievčatám však patrí za predvedený výkon absolutórium a aspoň virtuálny potlesk v stoji.

V najbližšom kole sa predstavíme na palubovke Dunajskej Stredy "B".

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - HK Slávia Partizánske 25:28 (11:12)

Zostava a góly Bánoviec: A. Bežová, Sakalošová - Srncová 2, Z. Galková 1, Michaličková 2, M. Bežová 4, Šipláková 5/5, Líšková, Plachá, Ondrušková, Escherová, Paulínyová 4, Piešťanská 3, Stopková 4
Tréner: R. Makýš
ZVD: J. Mačuga