Emotívny zápas s deľbou bodov

V sobotu 24.11 sa mal bánovský divák na čo tešiť. V rámci najvyššej dorasteneckej súťaže pricestoval na našu palubovku súper zvučného mena, staršie dorastenky Iuventy Michalovce. Motivované domáce dievčatá sa pred početnou diváckou kulisou mena súpera nezľakli, od úvodnej minúty "šľapali" naplno, viackrát sme sa mohli spoľahnúť na brankárku Pokornú. Zaskočené hostky odchádzali do šatní za stavu 15:12 pre Bánovce. Súpera sme mohli v druhom dejstve viackrát zlomiť, no najmä naše nepremenené 7-metrové hody (zo siedmych "sedmičiek" sme nepremenili až 5!) umožnili Michalovčankám v závere stretnutia vyrovnať. Z dievčat bolo po záverečnom hvizde cítiť sklamanie, no ich nasadenie počas celých 60 minút bolo ukážkové.

Záznam zo stretnutia si môžete pozrieť TU

Posledný zápas naše staršie dorastenky čaká o týždeň na palubovke Nitry.

HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou - Iuventa Michalovce 25:25 (15:12)

Zostava a góly Bánoviec: Pokorná, A. Bežová - Líšková, Števanková, Ráciková 2, Kobulnická, Balátová, Kollárová, M. Bežová 3/1, Žáčiková 2/1, Z. Galková 4, Paulová 1, H. Galková 7, Escherová 6

Trénerka: N. Paulovičová

ZVD: M. Boďová

Mladšie dorastenky odohrali proti rovesníčkam Iuventy vyrovnanú partiu prvých 25 minút zápasu. Potom prevzali v stretnutí definitívne iniciatívu hostky.

HK Slávia Partizánske - Iuventa Michalovce 25:40 (13:18)

Zostava a góly Partizánskeho: Sondorová, Vargová 7, Bajtalová 13/5, Domčeková, Adamcová 1, Sobotová 4, Rusňáková, Imríšková, Balátová, Hunková, Líšková