V derby víťazne

V prvom kole nového ročníka 1. ligy sme si nemohli želať na domácej palubovke atraktívnejšieho súpera ako HK Slávia Partizánske. V úvode stretnutia bolo vidieť, že je to predsa len prvý zápas sezóny a góly pribúdali pomaly. V stretnutí sme sa v derby zápase ujali vedenia my, no na začiatku 7. minúty viedli hostky 1:2. Bol to však prvý aj posledný raz, kedy sme prehrávali. Polčasových 12:7 mohlo byť aj krajších, keby sme využili viacero príležitostí na rýchly protiútok. Dievčatá si po zmene strán vedenie ustrážili a do sezóny tak vstúpili dvojbodovo. Premiéru si v bánovskom drese odkrútila Viktória Horňanová, ktorá do Bánoviec prestúpila práve z HK Slávia Partizánske, proti svojmu bývalému klubu sa presadila dovedna šesťkrát. Do Bánoviec prišli na ročné hosťovanie aj Klára Paulínyová (4 góly) a Simona Lintnerová (nehrala), obe z HK AS Trenčín. V bánovskom drese už neuvidíme Hanu Galkovú, ktorá prestúpila do HC Tatran Stupava.

V ďalšom zavítame na palubovku Košíc. Pred domácim publikom sa predstavíme 25./26.9 proti ŠKP Bratislava.

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - HK Slávia Partizánske 22:17 (12:7)

Zostava a góly Bánoviec: Vlčková, A. Bežová, Adameová - Paulínyová 4, Horňanová 6/3, Aujeská 3, Z. Galková 3/1, Ráciková 3, Michaličková, Šipláková 2/1, Plachá, Líšková 1, Krížová
Tréner: R. Makýš