Zlepšujúce sa výkony starších žiačok

Zápasmi proti AS Trenčín pokračovali staršie žiačky nášho klubu v súťažnom ročníku 2022/2023. Na domácej palubovke sa postavili najskôr "A" výberu Trenčína. Vedenia v stretnutí sa ujali favorizované hostky, no naše dievčatá s pribúdajúcimi minútami dostali vývoj zápasu pod kontrolu. Pokojným, kolektívnym výkonom postupne navyšovali svoje vedenie na polčasový päťgólový rozdiel. Až posledná 10-minútovka zápasu spravila zo stretnutia drámu. Hostky ju dokázali ovládnuť v pomere 2:8 a uchmatli tak domácemu celku oba body.

V druhom zápase vybehlo na palubovku trenčianske "béčko", ktoré naše dievčatá prevalcovali najmä vďaka rýchlym protiútokom.

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - HK AS Trenčín "A" 23:24 (14:9)
Zostava a góly Bánoviec: Morvayová - Jančiová, Čachaňová, Kurtulík, A. Spaščuková 7/2, Vršková 4, Zaťková 7/1, Farkašová 2, Rumlerová 2/1, Pobežalová 1, Bencová, Mikušová

HK Sokol Bánovce nad Bebravou - HK AS Trenčín "B" 30:6 (18:4)
Zostava a góly Bánoviec: Morvayová - Jančiová, Čachaňová 5, Kurtulík 1, A. Spaščuková 4, Vršková 3, Zaťková 10, Rumlerová 5, Pobežalová 1, Bencová, Mikušová 1
Trénerka: N. Paulovičová

Ďalšie stretnutia čakajú dievčatá prvý marcový víkend v Martine.